Aktivitetskalender
<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789
Kommende aktiviteter
Alle kommende aktiviteter
Sponsorer - Fodbold
Buspartner:
Sponsorer - Håndbold
Nyhedsbrev
Tilmeld dig til FCM Klubsamarbejdets nyhedsbrev ved at indtaste din email adresse herunder
FCM Klubsamarbejdet
Ønsker din klub at blive en del af FCM Klubsamarbejdet, så udfyld ansøgningsskemaet.

Udfyld ansøgningsskema
Klub-login
Brugernavn:  
Adgangskode:  
Glemt password?
fcm-licenstræning 2018/2019
Følgende spillere er en del af FCM-licenstræningen i område 1:

Årgang 2007


Emil Lund (Thisted FC)
Jeppe Futtrup (Sydmors IF)
Lucas Krog Jørgensen (Thisted FC)
Oscar Paaske (Thisted FC)
Anton Kappel (HBV Sydthy)
Oliver Faldov (Thisted FC)
Oliver Poulsen (Thisted FC)
Kasper Immersen (Thisted FC)
Sebastian O. Nielsen (Nors B.)
Isak S. Sørensen (HBV Sydthy)
Mikkel Overgaard (Thisted FC)
Tobias Hilstrøm (Thisted FC)
Anes Juzbasic (Thisted FC)
Mikkel Iversen (HBV Sydthy)
Frederik Svane (Thisted FC)
Emil B. Brogaard (Sallingsund FC)
Emil Kruse (Thisted FC)
Jonas Vestergaard (Thisted FC)
Sebastian Hyldahl (Nors B.)
Daniel Spildsboel (Thisted FC)
Valdemar Klinkby (Spøttrup Sport og Motion)
Sebastian Vilsgaard (Sydmors IF)
Lasse Pedersen (Snedsted GIF)
Oliver Larsen (Sundby Thy IK)
Gustav Holm (Thisted FC)
Jonas Thagaard (Thisted FC)
Jacob Filtenborg (Spøttrup Sport og Motion)
Andreas Storgaard (Sydmors IF)
Jacob Fisker (Snedsted GIF)
Alexander M. Bysted (MorsØ FC)
Lucas Bülow Kvist (MorsØ FC)
Luca Kristensen (Thisted FC)
Lukas Rotbøll (Nors B.)
Christopher B. Christensen (MorsØ FC)

Årgang 2008

Mikkel Nielsen (Koldby/Hørdum IF)
Lucas S. Eriksen (Thisted FC)
Robert Redder (Thisted FC)
William Christensen (HBV Sydthy)
Tobias Bech (Thisted FC)
Mads Nørgaard (Spøttrup Sport og Motion)
Mathias Enevoldsen (Thisted FC)
Simon Pedersen (Thisted FC)
Andreas Thinggaard (Koldby/Hørdum IF)
Oliver Ravnsmed (Thisted FC)
Christian Højbak (Thisted FC)
Magnus S Vestergaard (Sydmors IF)
Laurits Nørgaard (Koldby/Hørdum IF)
Valdemar Fredholm (Sydmors IF)
Frederik Nørgaard (Sydmors IF)
Benjamin Kim Koldtoft (HBV Sydthy)
Magnus Mark Jensen (Spøttrup Sport og Motion)
Elias Busse (HBV Sydthy)
Lukas Gregersen (HBV Sydthy)
Lauge Munkholm (Koldby/Hørdum IF)
Følgende spillere er en del af FCM-licenstræningen i område 2:

Årgang 2007


Jeppe Muff Lind (Idom-Råsted IF)
Mads S. Hansen (Holstebro Boldklub)
Mel H. Padua (Mejdal-Halgård Fodbold)
Kasper Mehl (Holstebro Boldklub)
Rasmus Sandholm (Struer B.)
Maltthe K. Frost (Thyborøn IF)
Magnus Z. Møller (Thyborøn IF)
Lucas Ø. Christensen (Mejrup GU)
Magnus Nygaard (Thyborøn IF)
Kristian Kirkeby (Vinderup IK)
Jonas Flæng (Vinderup IK)
Andreas Søndergård (Vinderup IK)
Noah Borg (Lemvig GF)
Jonas S. Strakksund (Lemvig GF)
Mathias Houlind (Lemvig GF)
Peter Overgaard (Lemvig GF)
Arthur Wiborg (Lemvig GF)
Malthe Lange (Idom-Råsted IF)
Jonathan G. Rosenkilde (Mejdal-Halgård Fodbold)

Årgang 2008

Magnus V. Lindskov (Struer B.)
Kasper K. Kristensen (Lemvig GF)
Frederik Søndergaard (Borbjerg-Skave Fodbold)
Peter N. Nielsen (Gudum Nissum IF)
Thomas Aasberg (Vinderup IK)
Frederik Mejdahl (Vinderup IK)
Gustav Toxvig (Vinderup IK)
Alexander Warming (Lemvig GF)
Emil Bovard (Mejrup GU)
Følgende spillere er en del af FCM-licenstræningen i område 3:

Årgang 2007


Oskar B. Christiansen (Skjern GF)
Valdemar Brink Bager (Tarm IF)
Jeppe Sander (Videbæk IF)
Jonatan S. Larsen (Skjern GF)
Lasse Tobiasen (Faster B.)
Valdemar Højhus (Ringkøbing IF)
Andreas K. Kousgaard (Skjern GF)
Bjarke Jensen (Videbæk IF)
Emil E. Pedersen (Videbæk IF)
Oscar Møller (Skjern GF)
Lukas L. Loldrup (Skjern GF)
Aksel Riisberg (ØAB 86)
Malthe M. Jeppesen (SHN/Ulfborg)
Gustav K. Sørensen (Ringkøbing IF)
Nikolaj Møller (Videbæk IF)
Ruben H. Stenulm (Skjern GF)
Rasmus Kromann (SHN/Ulfborg)
Mikkel Thusgaard (Vinding UIF)
Aske B. Mikkelsen (Faster B.)
Patrick G. Have (Ringkøbing IF)
Marius M. Svenstrup (ØAB 86)
Theis Bøndergaard (Ringkøbing IF)
Samuel Hald (Videbæk IF)
Christian A. Hansen (Ringkøbing IF)
Magnus M. Thomsen (Skjern GF)
Anders Kragelund (Vinding UIF)
Johannes B. Hollesen (Vinding UIF)
Mikkel S. Josefsen (Faster B.)
Martin J. Hedevang (Tarm IF)
Jacob B. Pedersen (Vinding UIF)
Mihnea Gradinaru (ØAB 86)

Årgang 2008

Thue Dissing Larsen (Rindum SU)
Anton Bjerring (Rindum SU)
Bjørn Christiansen (Tarm IF)
Hjalte Fogh Vanghøj (Tim GIF)
Rasmus Kamp (Spjald IF)
Jacob Søe Nielsen (Tarm IF)
Jonas Heinze Bennedsgaard (Rindum SU)
Gustav Mørk Jensen (Ringkøbing IF)
Niclas H. Frandsen (Ringkøbing IF)
Oscar Jensen (Skjern GF)
Vitus Toft Vedsted (Rindum SU)
Kristian Sø (Tim GIF)
Ruben Degn Nielsen (Tarm IF)
Traian Shevchenko (Hanning B.)
Mikkel A. Nielsen (Hanning B.)
Alfred L. Præstegaard (Ringkøbing IF)
Asger Sørensen (Spjald IF)
Rasmus Thusgaard (Vinding UIF)
Philip Rønning-Bæk (Vinding UIF)
Følgende spillere er en del af FCM-licenstræningen i område 4:

Årgang 2007


Lauge Chopart (Tjørring IF)
Sylvester S. Madsen (Herning Fremad)
Christian Risom (Snejbjerg SG&I)
Benjamin K. Sørensen (Sunds IF)Jacob Carstens (Tjørring IF)
Victor Juul Andersen (Tjørring IF)
Markus M. Øhlenschlæger (Sdr. Felding GIF)
Simon W. Jensen (KLG)
Victor Stampe (Hammerum IF)
Oliver Nielsen (Hammerum IF)
Gustav Krøjgaard (Sunds IF)
Niclas Danielsen (Snejbjerg SG&I)
Noah Tang (Hammerum IF)
Emil Jespersen (Herning Fremad)
Oliver T. Bang (Snejbjerg SG&I)
Nathaniel Lopes (Tjørring IF)
Lucas Risom (Hammerum IF)
Marcus Hembo (Herning Fremad)
Lucas K. Rathe (Snejbjerg SG&I)
Frederik B. Larsen (Sunds IF)
Deniz Poyraz (Herning Fremad)
Tobias Fog (Herning Fremad)
Lukas Lei (Herning Fremad)
Pelle Ganc (Sunds IF)
Lai S. Jansen (Sunds IF)
Simon Møller (Snejbjerg SG&I)
Lucas F. Larsen (Ikast FC)
Marius M. Andersen (Herning KFUM)
Anders Pedersen (Snejbjerg SG&I)
Magnus Mortensen (Tjørring IF)
Marcus E. Jensen (Sunds IF)
Sean Andersen (Sunds IF)
Steff Oppers (Sdr. Felding GIF)
Benjamin T. Dalgaard (Sdr. Felding GIF)
Bertram H. Jakobsen (Hammerum IF)
Valdemar S. Jørgensen (Herning Fremad)

Årgang 2008

Jonathan Pettersen (Vildbjerg SF)
William Christensen (Hammerum IF)
Aksel Buur (Hammerum IF)
Villads Hartung (Tjørring IF)
Jonathan Christensen (KLG)
Lasse Holst (Herning KFUM)
Nicolas R. Sandgaard (Hammerum IF)
Mohammed Hussain (Herning Fremad)
Emil Fridler (Herning Fremad)
August Hinsch (Tjørring IF)
Villads Mailund (Sunds IF)
Ebbe Bank Christensen (Gullestrup IF)
Oliver Vedel Eriksen (Tjørring IF)
Gustav H. Andersen (Hammerum IF)
Oscar Morthorst (KLG)
Mads Timmermann (Hammerum IF)
Hjalte Facius Bisballe (Herning Fremad)
Mathias A. Odgaard (Herning Fremad)
Nicklas S. Brodersen (Vorgod-Barde Motion og Fritid)
Anders Lykke (Snejbjerg SG&I)
Frederik B. Svane (Tjørring IF)
Viktor M. Engelbredt (KLG)
Daniel Stampe (KLG)
Mads-Emil Rathe (Snejbjerg SG&I)
Mansour Y. Abdulahi (Gullestrup IF)
Abdulkadar Mustafa (Herning KFUM)
Carl Sommer (Herning KFUM)
Samuel S. Olsen (Herning Fremad)
Malthe Jespersen (Snejbjerg SG&I)
Noah Mikkelsen (Kibæk IF)
William Jensen (KLG)
Filip Andersen (Herning KFUM)
Kresten Hammelsvang (Fjelstervang IF)
Daniel Johannesen (Snejbjerg SG&I)
Jacob Skaarup (Vildbjerg SF)
August B. Jensen (Herning KFUM)
Mikkel Haurum (Hammerum IF)
Thomas M. Jensen (Kibæk IF)
Emil P. Søgaard (Sunds IF)
Gustav Johannesen (Hammerum IF)
Niclas Vive (Snejbjerg SG&I)
Simon B. Jensen (Vorgod-Barde Motion og Fritid)
Magnus K. Sørensen (Herning Fremad)
Mikkel Løntoft (Herning KFUM)
Xander S. Skånstrøm (Herning Fremad)
Albert B. Clausen (Vorgod-Barde Motion og Fritid)
Følgende spillere er en del af FCM-licenstræningen i område 5:

Årgang 2007


Kasper Willumsen (Ikast FC)
Mathias Østergaard (Sdr. Omme IF)
Anton Holm Kjær (Brædstrup IF)
Tobias F. Olsen (Brædstrup IF)
Jakob K. Vejs (Grindsted GIF)
William Ø. Andreasen (Grindsted GIF)
Elias Løkkegaard (Brædstrup IF)
Nicklas Heiselberg (Grindsted GIF)
Tobias Østergaard (Gauerslund IF)
Kristian Tøndering (Gauerslund IF)
Laust Simmelsgaard (Nr. Snede GF)
Matthis Jonassen (Nr. Snede GF)
Marius Laursen (Nr. Snede GF)
Victor K. Mikkelsen (Billund IF)
Magnus H. Olesen (Nr. Snede GF)

Årgang 2008

Thorbjørn P. Nielsen (Billund IF)
Simon Mortensen (Sdr. Omme IF)
Oliver K. Grarup (Grønbjerg/Langelund IF)
Mathias L. Andersen (Billund IF)
Mikkel Vestergaard (Ikast FC)
Emil Snitgaard (Gauerslund IF)
Villads Spanggaard (Gauerslund IF)
Mikkel M. Madsen (Grindsted GIF)
Marius Kristensen (Ikast FC)
Casper Andreasen (Gauerslund IF)
Mads A. Hansen (Billund IF)
Gustav Steffensen (Grindsted GIF)
Jonatan S. Sørensen (Ikast FC)
Zakarias Kjær (Ikast FC)
Mads T. Christensen (Grindsted GIF)
Simon D. Nørgaard (Grindsted GIF)
Jonathan M. Poulsen (Ikast FC)
Enis Aydin (Ikast FC)
Christian Andreassen (Ikast FC)
Marius Pedersen (Gauerslund IF)
Marcus A. Mortensen (Bording IF)
Rishi Raguparan (Brande IF)
Nicholai R. Feltheim (Billund IF)
Nicolai Rode (Ikast FC)
Kasper F. Larsen (Grindsted GIF)
Oskar Højbjerg (Brædstrup IF)
Jonathan Bruun (Brande IF)
Oskar Nilsson (Grindsted GIF)
Marcus Kristensen (Sdr. Omme IF)
Mikkel S. Krogh (Brædstrup IF)
Aksel Pilgaard (Bording IF)
William Møller (Bording IF)
Oscar N. Dall (Gauerslund IF)
Athanasios Panagou (Ikast FC)
Christian Gedevad (Ikast FC)
Bertram B. Jeppesen (Ikast FC)
Kristian B. Nielsen (Ikast FC)
Følgende udgør FCM U12 Pigelicensholdet for årgang 2007 og 2008 i Center NORD med Anders Andersen som træner:

Sofie Hoffmann (Vildbjerg SF)
Ida Bjerg Olesen (Mejdal-Halgård Fodbold)
Marie Rytter (Vildbjerg SF)
My Larsen Bech (Lemvig GF)
Laura Staghøj Huldahl (Mejdal-Halgård Fodbold)
Caroline Holmgård (HBV Sydthy, Koldby-Hørdum IF)
Amalie Markussen (Koldby-Hørdum IF)
Ida Thomsen (Mejdal-Halgård Fodbold)
Kamilla Bukhave Vestergaard (Vildbjerg SF)
Laura E. Houlind (Lemvig GF)
Maria Holst Mikkelsen (SHN/Ulfborg, Mejdal-Halgård Fodbold)
Frederikke Hvid Christensen (Aulum IF)
Cecilie Gaulshøj Kristensen (Lemvig GF)

Følgende udgør FCM U13 Pigelicensholdet for årgang 2006 i Center NORD med John Færgemann som træner:

Louise Kjærgaard (Mejrup GU)
Sofia Rejkjær Noesgaard (FC Tim-Hee)
Mathilde G. Poulsen (Mejrup GU)
Olivia Kragh (Spjald IF)
Mille Lyngklip Meldgaard (Mejdal-Halgård Fodbold, Mejrup GU)
Silvia Cavaretta Sunesen (Mejrup GU)
Ida Sidelmann Holm (Mejrup GU)
Ida Risom Madsen (Spøttrup Motion og Sport)
Freja Dahl Hermann (Mejrup GU)
Andrea Skov Kvium (Vildbjerg SF)
Emma Nielsen (Borbjerg-Skave Fodbold, Mejrup GU)
Mette Sunesen Holt (HBV Sydthy)
Følgende udgør FCM U12- og U13 Pigelicenstruppen for årgang 2006, 2007 og 2008 i Center SYD med Alberte Emborg Nielsen, Natasha Darcy, Lasse Skov, Kristian Koch Jensen og Tommy Jensen som trænere:

Sofie Amalie Fonnesbech Pedersen (Tjørring IF)
Mia Tusgaard Andersen (Snejbjerg SG&I)
Ida Skræddergaard Philipsen (Sunds IF, Herning KFUM)
Klara Starcke Johansen (Snejbjerg SG&I)
Ida-Sofie Rathe (Snejbjerg SG&I)
Nicoline Dalsgaard (Ikast FC)
Maya Lefeuvre (Sunds IF)
Lykke Koch Jensen (Brande IF)
Josefine Ravn Bækgaard (Tjørring IF)
Dicte Rytter Dahl (Ikast FC)
Filippa Bo Krøjgaard (Tjørring IF)
Therese Gasbjerg Jørgensen (Brande IF)
Karoline Munk (Gauerslund IF)
Esther Degn Nielsen (Skjern GF)
Amalie Trip Nielsen (Skjern GF)
Agnete Madsen (Tjørring IF)
Frida Nautrup (Højslev IF, Tjørring IF)
Mathilde Troelsen (Skjern GF)
Mia Fyhn Baunsgaard (Brande IF)
Anna Schmidt-Larsen (Snejbjerg SG&I)
Lykke Søby Vind (Nr. Snede GF, Team HEG)
Anne Hougaard (Tjørring IF)
Freja Jørgensen (Brande IF)
Josefine Bjørnsholm (Brande IF)

Følgende udgør FCM U14/15 Pigelicensholdet for årgang 2004/2005 med Natasja Hauge Jørgensen, Jonny Bjørnsholm og Tommy Boesgaard som trænere:

Rikke Karoline Sandahl Hansen (Sdr. Omme IF)
Stine Oline Nielsen (Gauerslund IF)
Liva Grønvall Andersen (BV Oksbøl, Ikast KFUM, Varde IF, Brande IF)
Mia Lindberg (FC GOG, Brande IF)
Laura York Helms (Brande IF)
Julie Skytte (Snejbjerg SG&I)
Emma Therkildsen (Sunds IF)
Naja Grønvall Andersen (BV Oksbøl, Ikast KFUM, Varde IF, Brande IF)
Liv Sørensen (Grønbjerg/Langelund IF)
Mira Buch (Sunds IF)
Cathrine Harboe Christensen (FC GOG, Brande IF)
Adisa Zuhric (Nr. Snede GF, Team HEG)
Ida Bækkelund Rasmussen (Brande IF)
Ida Mogensen (Snejbjerg SG&I)
Annika Korvig (Sunds IF)
Line Pedersen (Sunds IF)
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Samarbejdsklubber
Samarbejdsklubber