Aktivitetskalender
<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Kommende aktiviteter
Alle kommende aktiviteter
Sponsorer - Fodbold
Talentpartner:
Sponsorer - Håndbold
Talentpartner:
Nyhedsbrev
Tilmeld dig til FCM Klubsamarbejdets nyhedsbrev ved at indtaste din email adresse herunder
FCM Klubsamarbejdet
Ønsker din klub at blive en del af FCM Klubsamarbejdet, så udfyld ansøgningsskemaet.

Udfyld ansøgningsskema
Klub-login
Brugernavn:  
Adgangskode:  
Glemt password?
Trupper DBU TopCenter HERNING
Fotograf: Morten Fjord Stengaard
Trupper DBU TopCenter HERNING
FC Midtjylland arbejder i efteråret 2018 med to trupper i DBU TopCenter HERNING - én for årgang 2007 og én for årgang 2008.  Alle spillere deltager i ugentlige fællestræninger.

Alle de spillere, der er på FC Midtjyllands Fodboldakademi fra klubberne i FCM Klubsamarbejdet, har på et tidspunkt deltaget i FC Midtjyllands yngste talentudvikling – gad vide hvem der bliver den næste?

DBU U12 TopCenter HERNING (årgang 2007) - efterår 2018



Oliver Frydensbjerg Poulsen (Brande IF)
Silas Novrup (Struer Boldklub)
Johannes Sønderby (Spjald IF, Holstebro Boldklub)
Victor Bjerge (Mejdal-Halgård Fodbold, Holstebro Boldklub)
Nikolaj Kokholm (Mejdal-Halgård Fodbold, Holstebro Boldklub)
William Kold Jensen (Holstebro Boldklub)
Mads Riis Iversen (Måbjerg IF)
Lukas Tholstrup (Lemvig GF)
Andreas Knak (Ådum I&U, Tarm IF)
Mathias Simonsen (Struer B., Hammerum IF)
Ishak Suijic (Lyon, Tjele Vest Sport, Herning Fremad)
Lucas Bertelsen (Hammerum IF)
Lukas Emil Frisch Bastrup (Tjørring IF)
Gustav Kaufmann Jahn (Grindsted GIF)
Lasse Risager Kristensen (Brande IF)
Oliver Mørup (Ikast FS)
Victor Brøndum Pehrson (Ejstrupholm IF, Ikast FS)
William Hammelsvang Kirk (Spjald IF, Tjørring IF, Ikast FS)
Marcus Vinkel Rejsenhus (FC GOG, Brande IF)
Samuel Hust (Ikast FS)

DBU U11 TopCenter HERNING (årgang 2008) - efterår 2018



William Christensen (Hammerum IF)
Thorbjørn Pløger Nielsen (Billund IF)
Jonathan Pettersen (Vildbjerg SF)
Karl Borggaard Grønkjær (Thisted FC)
Jonas lillelund Thomsen (Thisted FC)
Jens Emil Klim Munk (IF Nordthy, Thisted FC)
Johannes Sand Smed (Koldby-Hørdum IF)
Lucas Ørskov Christensen (Mejrup GU)
Magne Kiilerich Sørensen (Holstebro Boldklub)
Emil Bovard (Mejrup GU)
Hjalte Fogh Vanghøj (Tim GF)
Rasmus Kamp Lauridsen (Spjald IF)
Jonas Heinze Bennedsgaard (Rindum SU)
Oliver Vedel Eriksen (Tjørring IF)
Mads Lund Timmermann (Hammerum IF)
Nicklas Schelander Brodersen (Vorgod-Barde Motion og Fritid)
James Alphinas (Tjørring IF, Ikast FS)
Mads Anthon Hergott Hansen (Billund IF)
Jonatan Søgaard Sørensen (Ikast FS)
Silas Friborg Mikkelsen (Brædstrup IF)
Zakarias Buur Kjær (Ikast FS)
Magne Norn Kristensen (Brande IF)
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Samarbejdsklubber
Samarbejdsklubber