Aktivitetskalender
<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Kommende aktiviteter
Alle kommende aktiviteter
Sponsorer - Fodbold
Talentpartner:
Sponsorer - Håndbold
Talentpartner:
Nyhedsbrev
Tilmeld dig til FCM Klubsamarbejdets nyhedsbrev ved at indtaste din email adresse herunder
FCM Klubsamarbejdet
Ønsker din klub at blive en del af FCM Klubsamarbejdet, så udfyld ansøgningsskemaet.

Udfyld ansøgningsskema
Klub-login
Brugernavn:  
Adgangskode:  
Glemt password?
Ikast FS
Ikast FS
Adresse:
Ikast FS
stadion alle
7430 Ikast
Hjemmeside:
http://www.ifs-fodbold.dk/
Stiftet:
1. januar 1935
Beskrivelse:
Ledere og trænere:
Carsten Mehl
FCM Klubsamarbejdet repræsentant, FCM Klubsamarbejdet kommerciel repræsentant, Medlem FCM Klubsamarbejdet Områdeudvalg, Bestyrelse, Ungdomsudvalg
Tlf:
E-mail: chrinca@oncable.dk
Mobil: 50847361
John Larsen
Bestyrelse, Kasserer
Tlf: 97252421
E-mail: jl.larsen@altiboxmail.dk
Mobil: 29480924
Jan Toft
Bestyrelse, Seniorudvalg
Tlf:
E-mail: toft.jan@gmail.com
Mobil:
Preben Tomassen
Bestyrelse, Seniorudvalg, Holdleder, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: pvth@live.dk
Mobil: 60926489
Villy Sørensen
Bestyrelse, Seniorudvalg
Tlf:
E-mail: vs@polyflex.dk
Mobil: 20677576
Johnny Rune
Bestyrelse
Tlf:
E-mail: ikast@scanproduction.dk
Mobil:
Erwin Gam
Bestyrelse, Kampfordeler
Tlf:
E-mail: ikast.fs.fodbold@get2net.dk
Mobil:
Tina Brøndum
Bestyrelse
Tlf:
E-mail: john.brondum@mail.dk
Mobil:
Arne Johansen
Bestyrelse, Ungdomsudvalg
Tlf:
E-mail: kiaarne@email.dk
Mobil:
Michael Sørensen
Bestyrelse, Ungdomsudvalg
Tlf:
E-mail: mvs@dkcompany.com
Mobil:
Lars Bo Larsen
Ungdomsudvalg, Afdelingsleder
Tlf: 97157373
E-mail: lbl@svoem.dk
Mobil: 29160901
Christian Roland
Herre U6 Træner, Herre U7 Træner, Herre U8 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: rouladen@hotmail.com
Mobil: 26707315
Thomas Thoisen Damgaard
Herre U6 Træner, Herre U7 Træner, Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: thomas@dam-gaard.dk
Mobil: 30375880
Henrik Kjærsgaard
Herre U9 Træner
Tlf:
E-mail: barslundtina@jubii.dk
Mobil: 30284338
Martin Risbjerg Damsgaaard
Herre U9 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: martin@risbjergdamsgaard.dk
Mobil: 51947535
Gyda Damsgaard
Herre U9 Træner
Tlf:
E-mail: gydaogkarlaage@gmail.com
Mobil: 29700658
Morten Buur Kjær
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: mkjaer79@hotmail.com
Mobil: 22126763
Anders Nielsen
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: akn1981@gmail.com
Mobil: 22880451
Tino Krogh Thyme
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: tinokrogh@youmail.dk
Mobil: 51884084
Mathias Hyldgaard Riddersholm
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: M.riddersholm@gmail.com
Mobil: 22302322
Anders V Mortensen
Herre U11 Træner, Ungtræner
Tlf: 97156961
E-mail: andersvm@hotmail.com
Mobil: 29906961
Morten Larsen
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: Meldgaardlarsen@hotmail.com
Mobil: 29842917
Magnus Nygaard
Herre U12 Træner, Ungtræner
Tlf: 97252267
E-mail: Magnusbrauner@gmail.com
Mobil:
Thor Pedersen
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: thor_vp@hotmail.com
Mobil: 30300432
Bo Høy Gredler
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: bogredler@gmail.com
Mobil: 40172624
Morten Jokumsen
Herre U12 Træner, FCM Teknikmærkeambassadør, Ungdomskonsulent
Tlf: 98101539
E-mail: morten.jokumsen3@skolekom.dk
Mobil: 61681539
Morten Harritz
Herre U13 Træner
Tlf:
E-mail: mortenharritz@gmail.com
Mobil: 28157739
Nicolai Enggaard Kristensen
Herre U13 Træner, Ungtræner
Tlf:
E-mail: nicolai-enggaard@hotmail.com
Mobil: 22941810
Brian Rothemejer
Herre U13 Træner
Tlf:
E-mail: brothem@hotmail.com
Mobil: 22923135
Henrik Foged
Herre U13 Træner
Tlf:
E-mail: fogedhenrik@hotmail.com
Mobil: 22381044
Mathias Røn Lauridsen
Herre U14 Træner
Tlf: 97 25 01 90
E-mail: mathias9612@gmail.com
Mobil: 20 66 07 79
Knud Erik Pedersen
Herre U14 Træner
Tlf: 97192226
E-mail: kep@vestas.com
Mobil: 24278152
Nikolaj Hust
Herre U14 Træner
Tlf:
E-mail: nh@claire.dk
Mobil: 26833122
Lars Jeppesen
Herre U15 Træner, FCM Teknikmærkeambassadør
Tlf:
E-mail: lj@connect-rs.dk
Mobil: 21915000
Morten Kirkeby
Herre U15 Træner
Tlf:
E-mail: Morten.kirkeby.mk@gmail.com
Mobil: 21690430
Emre Akcin
Herre U16 Træner
Tlf:
E-mail: emreakcin@live.dk
Mobil: 50582809
Thomas Ullits
Herre U17 Træner
Tlf: 24971122
E-mail: ullits69@gmail.com
Mobil:
Jan Koch
Herre U19 Træner
Tlf:
E-mail: jan.koch@dhl.com
Mobil: 72395807
Vedran Blazevic
Herre U19 Træner
Tlf:
E-mail: 88blazevic.vedran@gmail.com
Mobil: 50903112
Veli Taskiran
Senior Træner
Tlf:
E-mail: taskiran6@hotmail.com
Mobil: 53356343
Jesper Rasmussen
Ungdomskonsulent, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: tullamore@mail.dk
Mobil: 53354017
Ole Nielsen
Ungdomskonsulent, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: on@pardon.eu
Mobil: 20416166
Sten B. Hansen
Seniorudvalg, Holdleder
Tlf:
E-mail: steen@conoscenza.dk
Mobil: 23987453
Brian Huus
Sponsorudvalg
Tlf:
E-mail: huus@mariell.dk
Mobil: 40982466
Alex Vestergaard
Holdleder
Tlf:
E-mail: Vestergaard@mvb.net
Mobil: 21421989
Allan Mathiasen
Holdleder
Tlf:
E-mail: mt@ikast-gym.dk
Mobil: 21572225
Kaj Braüner
Holdleder
Tlf:
E-mail: brauner@altiboxmail.dk
Mobil: 25444058
Erik Ebbesen
Træner
Tlf:
E-mail: birtheerikdesign@gmail.com
Mobil: 29 16 06 74
Betina Dalsgaard
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: betinadalsgaard@hotmail.com
Mobil: 26759011
Simon Wiwe
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: simonwiwe@hotmail.com
Mobil: 40897489
Lars Meedom
Afdelingsleder
Tlf: 97250220
E-mail: lme@mch.dk
Mobil: 60530137
Gitte Aarslev Markussen
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: gitte_aarslev@hotmail.com
Mobil: 22751170
Vivi Risbjerg Damsgaard
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: Vivi@risbjergdamsgaard.dk
Mobil: 22736582
Torben Hagde
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: th@novotex.dk
Mobil: 42123237
Helle Kold Minds
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: koldminds@gmail.com
Mobil: 60507747
Rina Minke
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: Rina.minke@mvb.net
Mobil: 25129002
John Brøndum
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: john.brondum@mail.dk
Mobil: 22520074
Spillere:
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Samarbejdsklubber
Samarbejdsklubber