Aktivitetskalender
<maj 2019>
mationtofr
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Kommende aktiviteter
Alle kommende aktiviteter
Sponsorer - Fodbold
Talentpartner:
Sponsorer - Håndbold
Nyhedsbrev
Tilmeld dig til FCM Klubsamarbejdets nyhedsbrev ved at indtaste din email adresse herunder
FCM Klubsamarbejdet
Ønsker din klub at blive en del af FCM Klubsamarbejdet, så udfyld ansøgningsskemaet.

Udfyld ansøgningsskema
Klub-login
Brugernavn:  
Adgangskode:  
Glemt password?
Ikast FC
Ikast FC
Adresse:
Ikast FC
Stadion Alle 2A /Thrigesvej 17
7430 Ikast
Tlf. 26160154
Hjemmeside:
www. ikastfc.dk
Stiftet:
1. juli 2018
Beskrivelse:
Ikast FC er en stor fodboldklub med ca. 800 ungdomsspillere. Heraf 200 piger og 600 drenge. Herudover har klubben flere senior- og oldboyshold på både herre- og damesiden. Så alt i alt er vi en klub med over 1000 medlemmer. Vi spiller på to anlæg. Dels på Thrigesvej 17 i sydbyen samt på Stadionalle 2 i nordbyen. Hos Ikast FC ønsker vi at skabe de bedst mulige rammer for vores medlemmer uanset niveau. I klubben skal og vil der være plads til alle både drenge og piger, der ønsker at spille fodbold. Vores overordnede mål er skabe mulighed for at have flest mulige spillere længst mulig tid, så der er et godt tilbud i byen fra du begynder som 5-årig mikro-spiller til du stopper karrieren som veteranspiller.
Ledere og trænere:
Gert Hansen
FCM Klubsamarbejdet repræsentant, Medlem FCM Klubsamarbejdet Fodboldudvalg, Medlem FCM Klubsamarbejdet Områdeudvalg
Tlf:
E-mail: HCL14@youmail.dk
Mobil: 26305553
Carsten Mehl
FCM Klubsamarbejdet repræsentant, FCM Klubsamarbejdet kommerciel repræsentant, Medlem FCM Klubsamarbejdet Områdeudvalg, Seniorudvalg, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: carstenmehl007@gmail.com
Mobil: 40162774
Morten Ravn
Bestyrelse, Herre U16 Træner
Tlf:
E-mail: morten@raven.dk
Mobil: 25600712
Rina Minke Mehl
Bestyrelse, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: rina.minke@mvb.net
Mobil: 25122902
Nikolaj Rytter Dahl
Bestyrelse, Ungdomsudvalg, Herre U9 Træner, Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf: 20463799
E-mail: nikolajrytter0@gmail.com
Mobil: 20463799
Lars Sternberg
Bestyrelse
Tlf:
E-mail: ls@arkitec.dk
Mobil: 41282010
Michael Sørensen
Bestyrelse, Ungdomsudvalg, Seniorudvalg, Sponsorudvalg
Tlf:
E-mail: mvs@dkcompany.com
Mobil:
John Larsen
Bestyrelse, Kasserer
Tlf:
E-mail: jl.larsen@altiboxmail.dk
Mobil: 29480924
Ole Nielsen
Ungdomsudvalg, Ungdomskonsulent
Tlf: 20416166
E-mail: olenielsen70@gmail.com
Mobil: 20416166
Morten Jokumsen
Ungdomsudvalg, Herre U13 Træner, Herre U14 Træner, Ungdomskonsulent
Tlf:
E-mail: oemj@iks.dk
Mobil: 61681539
Tommy Skovdal
Herre U6 Træner
Tlf:
E-mail: tokndok11@hotmail.com
Mobil: 23431785
Jeppe Dybsø
Herre U6 Træner
Tlf:
E-mail: jeppedybs@hotmail.com
Mobil: 26814855
Lars Højgaard Jacobsen
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: bettelars27@gmail.com
Mobil: 26191252
Christian Göte
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: chg@kyocera-unimerco.com
Mobil: 23665356
Lorentz Gadeberg
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: gadeberglorentz@gmail.com
Mobil: 26171818
Teddy Iversen
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: thi@boconcept.com
Mobil: 27100238
Jakob Sloth
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: jasl01@handelsbanken.dk
Mobil: 22335574
Jacob Troelsen
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: jst@kirklarsen.dk
Mobil: 40630883
Andre Schenk
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: asc@unimerco.com
Mobil: 60381032
Thomas Bach
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: Thomas-Bach@jubii.dk
Mobil: 22945366
Jesper Ravn
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: jesper@ravn.tv
Mobil: 22174848
Martin frølich
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: martinfj@hotmail.com
Mobil: 22477797
Kristian Kjerulff Olsen
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: okse25@hotmail.com
Mobil: 29666346
Jacob Mølgaard Christensen
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: jmc@hihbold.dk
Mobil: 25600035
Morten Hansen
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: mortenh74@gmail.com
Mobil: 51936272
Morten Hyldgaard
Herre U8 Træner
Tlf: 25600070
E-mail: mhyldgaard@live.dk
Mobil: 52538667
Christian Roland Pedersen
Herre U9 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: rouladen@hotmail.com
Mobil: 26707315
Thomas Thoisen Damgaard
Herre U9 Træner
Tlf:
E-mail: thomas@damgaard.dk
Mobil: 29251567
Martin Risbjerg Damsgaard
Herre U10 Træner, Afdelingsleder
Tlf: 51947535
E-mail: martin@risbjergdamsgaard.dk
Mobil:
Henrik Kjærsgaard
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: barslundtina@jubii.dk
Mobil: 30284338
Lars Meedom
Herre U10 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: lme@mch.dk
Mobil: 61134819
Gyda Damsgaard
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: gydaogkarlaage@gmail.com
Mobil: 29700658
Søren S. Jørgensen
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: sjmontage@webspeed.dk
Mobil:
Morten Buur Kjær
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: mkjaer79@hotmail.com
Mobil: 22126763
Per Mølhave Christiansen
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: molhavechristian@gmail.com
Mobil: 30572665
Anders Nielsen
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: akn1981@gmail.com
Mobil: 22880451
Lars Jeppesen
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: lj@connect-acc.com
Mobil: 21915000
Morten Larsen
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: Meldgaardlarsen@hotmail.com
Mobil: 29842917
Eldin Topic Bajric
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: eldinbajric98@outlokk.dk
Mobil: 22582239
Oliver Holdt
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: holdtoliver@gmail.com
Mobil: 51187819
Niels henrik Hagelskær
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: Nhh@dkcompany.com
Mobil: 20664171
Fadil Catovic
Herre U13 Træner, Målmandstræner
Tlf:
E-mail: fcatovic@gmail.com
Mobil: 22594136
Alen Catovic
Herre U13 Træner
Tlf:
E-mail: alen_catovic@msn.com
Mobil: 60377351
Rene Viftrup
Herre U13 Træner
Tlf:
E-mail: viftrup@live.dk
Mobil: 22419784
Mikkel Andersen
Herre U14 Træner
Tlf:
E-mail: andersen_mikael@hotmail.com
Mobil: 51789478
Martin Pedersen
Herre U14 Træner
Tlf:
E-mail: martin.pedersen@dk.dsv.com
Mobil: 40605439
Carit Brødsgaard Hansen
Herre U14 Træner
Tlf:
E-mail: carithansen@gmail.com
Mobil: 22755889
Andreas Grill Mikkelsen
Herre U14 Træner
Tlf:
E-mail: andreas_mikkelsen@live.dk
Mobil: 28607779
Henrik R. Foged
Herre U14 Træner
Tlf:
E-mail: fogedhenrik@hotmail.com
Mobil: 22381044
Emre Akcin
Herre U15 Træner
Tlf:
E-mail: emreakcin@live.dk
Mobil: 50582809
Knud Erik Pedersen
Herre U15 Træner, Målmandstræner
Tlf:
E-mail: kep@vestas.com
Mobil: 24278152
Vanja Custovic
Herre U15 Træner
Tlf:
E-mail: custovic10@hotmail.com
Mobil: 60187148
Thomas Ullits
Herre U17 Træner
Tlf:
E-mail: ullits69@gmail.com
Mobil: 24971122
Dennis Koch Hansen
Herre U17 Træner
Tlf:
E-mail: hbkoge@gmail.com
Mobil: 22520511
Mikkel Koch Hansen
Herre U17 Træner
Tlf:
E-mail: mikkelkochhansen@hotmail.com
Mobil:
Rune Düring
Herre U17 Træner
Tlf:
E-mail: runeduering@hotmail.com
Mobil: 61456223
Veli Taskiran
Herre U19 Træner
Tlf:
E-mail: taskiran6@hotmail.com
Mobil: 53356343
Mikkel Jensen
Herre U19 Træner
Tlf:
E-mail: Mikkel.27.1998@hotmail.com
Mobil: 22221604
Fadil Catovic
Målmandstræner
Tlf:
E-mail: fcatovic@gmail.com
Mobil: 22594136
Jan Koch
Senior Træner
Tlf:
E-mail: koch1962@hotmail.com
Mobil: 77666233
Jannik Hedelund
Senior Træner
Tlf:
E-mail: jannik.sangild@gmail.com
Mobil: 53703107
Peter Ravn Kissmeyer
Senior Træner
Tlf:
E-mail: peter.ravn123@gmail.com
Mobil: 42437393
Glenn Poulsen
Senior Træner
Tlf:
E-mail: gfp@daarbak.dk
Mobil: 25507039
Ervin Gam
Kampfordeler
Tlf:
E-mail: ikast.fs.fodbold@sport.dk
Mobil: 26160154
Cengiz Kan
Pige U7 Træner, Pige U8 Træner
Tlf:
E-mail: cenkan@hotmail.com
Mobil: 22640787
Dorthe Lind Jakobsen
Pige U7 Træner, Pige U8 Træner
Tlf:
E-mail: sylvesterlind@gmail.com
Mobil: 20875063
Stefan Brun Østergaard
Pige U7 Træner, Pige U8 Træner
Tlf:
E-mail: Stefanoestergaard@gmail.com
Mobil: 22875717
Adam Kan
Pige U7 Træner, Pige U8 Træner
Tlf:
E-mail: Adamkan85@hotmail.com
Mobil: 40972282
Morten Junge
Pige U9 Træner, Pige U10 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: Morten.Junge@gmail.com
Mobil: 30228000
Nikolaj Rytter Dahl
Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf:
E-mail: Nikolajrytter0@gmail.com
Mobil: 20463799
Jesper Balle
Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf:
E-mail: jeb@mascot.dk
Mobil: 61720179
Mads Deichmann
Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf:
E-mail: info@ikastmikrobryg.dk
Mobil: 40117368
Søren Kristensen
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner
Tlf:
E-mail: sk@soren-k.dk
Mobil: 25529278
Christian Kemph
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner
Tlf:
E-mail: christian.kemph@gmail.com
Mobil: 22727329
Michael Engelbreth
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner
Tlf:
E-mail: michaelengelbreth@gmail.com
Mobil: 60 62 69 96
Lene Hansen
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner, Holdleder, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: LH@isi.dk
Mobil: 28936123
Heidi Arvad
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: heidi.froelund@gmail.com
Mobil: 40798451
Rene Kristensen
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner
Tlf: 97154045
E-mail: hedebo@ny-post.dk
Mobil: 28440641
Mikkel jacobsen
Pige U15 Træner, Pige U16 Træner
Tlf:
E-mail: mikkeljakobsen@gmail.com
Mobil: 20977804
Jannik Jensen
Pige U18 Træner, Dame Senior træner
Tlf:
E-mail: jannikmu@gmail.com
Mobil: 28250732
Sanne Eskesen
Pige U18 Træner
Tlf:
E-mail: Sanne-92@live.dk
Mobil: 42405709
Anders Kornum Thomassen
Pige U18 Træner
Tlf:
E-mail: anderskt93@gmail.com
Mobil: 21244223
Michael Kristensen
Holdleder
Tlf:
E-mail: Jacker75@hotmail.com
Mobil: 20820586
Alex Vestergaard
Holdleder
Tlf:
E-mail: alexv@outlook.dk
Mobil: 27775345
Allan Mathiasen
Holdleder
Tlf:
E-mail: mt@ikast-gym.dk
Mobil: 21572225
Trine Turner
Herre U5 Træner, Pige U5 Træner
Tlf:
E-mail: trineturner@me.com
Mobil: 21969733
Pernille Harrtz
Herre U5 Træner, Pige U5 Træner
Tlf:
E-mail: pernilleharritz@hotmail.com
Mobil: 25477917
Jan Toft
Kasserer
Tlf:
E-mail: ifskontingent@gmail.com
Mobil:
Elisabeth Knudsen
Ungtræner
Tlf:
E-mail: famknudsen@mvbmail.dk
Mobil: 42303881
Rasmus Smedegaard
Ungtræner
Tlf:
E-mail: smede03@gmail.com
Mobil: 60746224
Gustav kemph
Ungtræner
Tlf:
E-mail: helle.kemph@gmail.com
Mobil: 20316017
Nicklas Fårbæk Jokumsen
Ungtræner
Tlf:
E-mail: Nicklasfjokumsem@gmail.com
Mobil: 51911539
Nicolai Nissen
Ungtræner
Tlf:
E-mail: Tfe@bloomingville.com
Mobil:
Clara Amanda Nielsen
Ungtræner
Tlf:
E-mail: clara_amanda_nielsen@hotmail.com
Mobil: 8161 7052
Patricia Madsen
Ungtræner
Tlf:
E-mail: patricia_madsen@yahoo.dk
Mobil:
Rebekka Moreau
Dame Senior træner
Tlf: 97156662
E-mail: rebekkamoreau99@hotmail.com
Mobil: 61761266
Allan Pedersen
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: Carlnielsensvej21@gmail.com
Mobil: 23731985
Jari Smedegaard
Afdelingsleder
Tlf: 97156224
E-mail: jari@post10.tele.dk
Mobil: 2076 5663
Lars Bo Larsen
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: lbl@svoem.dk
Mobil: 29160901
Vibeke Knudsen
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: 7430knudsen@gmail.com
Mobil: 27828212
Pia Christensen
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: pia.christensen@privat.dk
Mobil: 20621313
Vivi Risbjerg Damsgaard
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: vivi2@risbjergdamsgaard.dk
Mobil: 22736582
Lars K. Gedevad
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: gedekor@mail.dk
Mobil: 51700336
Marie Louise Daugaard
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: Marielouisedaugaard@hotmail.com
Mobil: 21246411
Susanne Gadeberg
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: sl.gadeberg26@gmail.com
Mobil: 40958509
Jesper Harder
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: jesper@teamharder.dk
Mobil: 21771515
Anders Ahlmann
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: anders_ahlmann@hotmail.com
Mobil: 22595199
Jari Smedegaard
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: jari@post10.tele.dk
Mobil: 20765663
Betina Dalsgaard
Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: betinadalsgaard@hotmail.com
Mobil: 26759011
Spillere:
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Samarbejdsklubber
Samarbejdsklubber