Aktivitetskalender
<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Kommende aktiviteter
Alle kommende aktiviteter
Sponsorer - Fodbold
Buspartner:
Sponsorer - Håndbold
Talentpartner:
Nyhedsbrev
Tilmeld dig til FCM Klubsamarbejdets nyhedsbrev ved at indtaste din email adresse herunder
FCM Klubsamarbejdet
Ønsker din klub at blive en del af FCM Klubsamarbejdet, så udfyld ansøgningsskemaet.

Udfyld ansøgningsskema
Klub-login
Brugernavn:  
Adgangskode:  
Glemt password?
Ikast FC
Ikast FC
Adresse:
Ikast FC
Stadion Alle 2A /Thrigesvej 17
7430 Ikast
Tlf. 26160154
Hjemmeside:
www. ikastfc.dk
Stiftet:
1. juli 2018
Beskrivelse:
Ikast FC er en stor fodboldklub med ca. 800 ungdomsspillere. Heraf 200 piger og 600 drenge. Herudover har klubben flere senior- og oldboyshold på både herre- og damesiden. Så alt i alt er vi en klub med over 1000 medlemmer. Vi spiller på to anlæg. Dels på Thrigesvej 17 i sydbyen samt på Stadionalle 2 i nordbyen. Hos Ikast FC ønsker vi at skabe de bedst mulige rammer for vores medlemmer uanset niveau. I klubben skal og vil der være plads til alle både drenge og piger, der ønsker at spille fodbold. Vores overordnede mål er skabe mulighed for at have flest mulige spillere længst mulig tid, så der er et godt tilbud i byen fra du begynder som 5-årig mikro-spiller til du stopper karrieren som veteranspiller.
Ledere og trænere:
Gert Hansen
FCM Klubsamarbejdet repræsentant, Medlem FCM Klubsamarbejdet Fodboldudvalg, Medlem FCM Klubsamarbejdet Områdeudvalg
Tlf:
E-mail: HCL14@youmail.dk
Mobil: 26305553
Lars Sternberg
FCM Klubsamarbejdet repræsentant, Bestyrelse
Tlf:
E-mail: ls@arkitec.dk
Mobil: 41282010
Carsten Mehl
FCM Klubsamarbejdet repræsentant, FCM Klubsamarbejdet kommerciel repræsentant, Medlem FCM Klubsamarbejdet Områdeudvalg, Seniorudvalg, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: carstenmehl007@gmail.com
Mobil: 50847361
Morten Ravn
Bestyrelse, Herre U16 Træner
Tlf:
E-mail: morten@raven.dk
Mobil: 25600712
Ole Nielsen
Ungdomsudvalg, Ungdomskonsulent
Tlf: 20416166
E-mail: olenielsen70@gmail.com
Mobil: 20416166
Morten Jokumsen
Ungdomsudvalg, Herre U13 Træner, Herre U14 Træner, Ungdomskonsulent
Tlf:
E-mail: oemj@iks.dk
Mobil: 61681539
Kim Hinge
Herre U6 Træner
Tlf:
E-mail: apx_kh@hotmail.com
Mobil: 22242875
Jesper Harder
Herre U6 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: jesper@teamharder.dk
Mobil: 21771515
Tommy Skovdal
Herre U6 Træner
Tlf:
E-mail: tokndok11@hotmail.com
Mobil: 23431785
Marie Louise Daugaard
Herre U7 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: Marielouisedaugaard@hotmail.com
Mobil: 21246411
Susanne Gadeberg
Herre U7 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: sl.gadeberg26@gmail.com
Mobil: 40958509
Lorentz Gadeberg
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: gadeberglorentz@gmail.com
Mobil: 26171818
Mads Hvidbjerg
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: madshvidbjerg@hotmail.com
Mobil: 28116106
Teddy Iversen
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: thi@boconcept.com
Mobil: 27100238
Jakob Sloth
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: jasl01@handelsbanken.dk
Mobil: 22335574
Jacob Troelsen
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: jst@kirklarsen.dk
Mobil: 40630883
Andre Schenk
Herre U7 Træner
Tlf:
E-mail: asc@unimerco.com
Mobil: 60381032
Helle Majgaard
Herre U8 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: h.mm@live.dk
Mobil: 42914200
Anders Ahlmann
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: anders_ahlmann@hotmail.com
Mobil: 22595199
Thomas Bach
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: Thomas-Bach@jubii.dk
Mobil: 22945366
Jesper Ravn
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: jesper@ravn.tv
Mobil: 22174848
Martin frølich
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: martinfj@hotmail.com
Mobil: 22477797
Kasper Poulsen
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: kopoulsen@outlook.dk
Mobil: 52755024
Kenni Jørgensen
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: joergensen.kenni@gmail.com
Mobil: 20459388
Kristian Kjerulff Olsen
Herre U8 Træner
Tlf:
E-mail: okse25@hotmail.com
Mobil: 29666346
Christian Roland Pedersen
Herre U9 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: rouladen@hotmail.com
Mobil: 26707315
Thomas Thoisen Damgaard
Herre U9 Træner
Tlf:
E-mail: thomas@damgaard.dk
Mobil: 29251567
Nicklas Fårbæk Jokumsen
Herre U9 Træner
Tlf:
E-mail: Nicklasfjokumsem@gmail.com
Mobil: 51911539
Nikolaj Rytter Dahl
Herre U9 Træner, Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf: 20463799
E-mail: nikolajrytter0@gmail.com
Mobil: 20463799
Vivi Risbjerg Damsgaard
Herre U10 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: Vivi@risbjergdamsgaard.dk
Mobil: 22736582
Martin Risbjerg Damsgaard
Herre U10 Træner, Herre U12 Træner
Tlf: 51947535
E-mail: martin@risbjergdamsgaard.dk
Mobil:
Henrik Kjærsgaard
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: barslundtina@jubii.dk
Mobil: 30284338
Lars Meedom
Herre U10 Træner, Herre U15 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: lme@mch.dk
Mobil: 61134819
Gyda Damsgaard
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: gydaogkarlaage@gmail.com
Mobil: 29700658
Søren S. Jørgensen
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: sjmontage@webspeed.dk
Mobil:
Gustav kemph
Herre U10 Træner
Tlf:
E-mail: helle.kemph@gmail.com
Mobil: 20316017
Gitte Aarslev Markussen
Herre U11 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: gitte_aarslev@hotmail.com
Mobil: 22751170
Lars K. Gedevad
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: gedekor@mail.dk
Mobil: 51700336
Morten Buur Kjær
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: mkjaer79@hotmail.com
Mobil: 22126763
Christoffer P. Nielsen
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: C-stofer@hotmail.com
Mobil:
Per Mølhave Christiansen
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: molhavechristian@gmail.com
Mobil: 30572665
Anders Nielsen
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: akn1981@gmail.com
Mobil: 22880451
Rasmus Smedegaard
Herre U11 Træner
Tlf:
E-mail: smede03@gmail.com
Mobil: 60746224
Lars Jeppesen
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: lj@connect-acc.com
Mobil: 21915000
Morten Larsen
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: Meldgaardlarsen@hotmail.com
Mobil: 29842917
Eldin Topic Bajric
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: eldinbajric98@outlokk.dk
Mobil: 22582239
Oliver Holdt
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: holdtoliver@gmail.com
Mobil: 51187819
Niels henrik Hagelskær
Herre U12 Træner
Tlf:
E-mail: Nhh@dkcompany.com
Mobil: 20664171
Kim Skærlund
Herre U13 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: kimster@youmail.dk
Mobil: 24467679
Fadil Catovic
Herre U13 Træner
Tlf:
E-mail: fcatovic@gmail.com
Mobil: 22594136
Alen Catovic
Herre U13 Træner
Tlf:
E-mail: alen_catovic@msn.com
Mobil: 60377351
Betina Dalsgaard
Herre U14 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: betinadalsgaard@hotmail.com
Mobil: 26759011
Henrik R. Foged
Herre U14 Træner
Tlf:
E-mail: fogedhenrik@hotmail.com
Mobil: 22381044
Brian Rothemejer
Herre U14 Træner
Tlf:
E-mail: brothem@hotmail.com
Mobil: 22923135
Emre Akcin
Herre U15 Træner
Tlf:
E-mail: emreakcin@live.dk
Mobil: 50582809
Knud Erik Pedersen
Herre U15 Træner, Målmandstræner
Tlf:
E-mail: kep@vestas.com
Mobil: 24278152
Vanja Custovic
Herre U15 Træner
Tlf:
E-mail: custovic10@hotmail.com
Mobil: 60187148
Jari Smedegaard
Herre U16 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: jari@post10.tele.dk
Mobil: 20765663
Marcello Nagdeh
Herre U16 Træner
Tlf:
E-mail: nagdeh@live.dk
Mobil: 41625555
Jesper Rasmusen
Herre U17 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: tullamore@mail.dk
Mobil: 53354017
Thomas Ullits
Herre U17 Træner
Tlf:
E-mail: ullits69@gmail.com
Mobil: 24971122
Dennis Koch Hansen
Herre U17 Træner
Tlf:
E-mail: hbkoge@gmail.com
Mobil: 22520511
Mikkel Koch Hansen
Herre U17 Træner
Tlf:
E-mail: mikkelkochhansen@hotmail.com
Mobil:
Rina Minke Mehl
Herre U19 Træner, Pige U15 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: rina.minke@mvb.net
Mobil: 25122902
Fadil Catovic
Målmandstræner
Tlf:
E-mail: fcatovic@gmail.com
Mobil: 22594136
Veli Taskiran
Senior Træner
Tlf:
E-mail: taskiran6@hotmail.com
Mobil: 53356343
Mikkel Jensen
Senior Træner
Tlf:
E-mail: Mikkel.27.1998@hotmail.com
Mobil: 22221604
Ervin Gam
Kampfordeler
Tlf:
E-mail: ikast.fs.fodbold@sport.dk
Mobil: 26160154
Cengiz Kan
Pige U7 Træner, Pige U8 Træner
Tlf:
E-mail: cenkan@hotmail.com
Mobil: 22640787
Dorthe Lind Jakobsen
Pige U7 Træner, Pige U8 Træner
Tlf:
E-mail: sylvesterlind@gmail.com
Mobil: 20875063
Nikolaj Rytter Dahl
Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf:
E-mail: Nikolajrytter0@gmail.com
Mobil: 20463799
Jesper Balle
Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf:
E-mail: jeb@mascot.dk
Mobil: 61720179
Mads Deichmann
Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf:
E-mail: info@ikastmikrobryg.dk
Mobil: 40117368
Elisabeth Knudsen
Pige U11 Træner, Pige U12 Træner
Tlf:
E-mail: famknudsen@mvbmail.dk
Mobil: 42303881
Søren Kristensen
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner
Tlf:
E-mail: sk@soren-k.dk
Mobil: 25529278
Christian Kemph
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner
Tlf:
E-mail: christian.kemph@gmail.com
Mobil: 22727329
Michael Engelbreth
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner
Tlf:
E-mail: michaelengelbreth@gmail.com
Mobil: 60 62 69 96
Anders Madsen
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner
Tlf:
E-mail: Spd.coaching.am@gmail.com
Mobil: 25550050
Lene Hansen
Pige U13 Træner, Pige U14 Træner, Holdleder, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: LH@isi.dk
Mobil: 28936123
Mikkel jacobsen
Pige U15 Træner, Pige U16 Træner
Tlf:
E-mail: mikkeljakobsen@gmail.com
Mobil: 20977804
Jannik Jensen
Pige U18 Træner
Tlf:
E-mail: jannikmu@gmail.com
Mobil: 28250732
Sanne Eskesen
Pige U18 Træner
Tlf:
E-mail: Sanne-92@live.dk
Mobil: 42405709
Jannik Jensen
Pige U18 Træner
Tlf:
E-mail: jannikmu@gmail.com
Mobil: 28250732
Trine Turner
Herre U5 Træner, Pige U5 Træner
Tlf:
E-mail: trineturner@me.com
Mobil: 21969733
Pernille Harrtz
Herre U5 Træner, Pige U5 Træner, Afdelingsleder
Tlf:
E-mail: pernilleharritz@hotmail.com
Mobil: 25477917
Jan Toft
Kasserer
Tlf:
E-mail: ifskontingent@gmail.com
Mobil:
Spillere:
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Du har ikke den nødvendige version af flash. Klik her for at hente den.
Samarbejdsklubber
Samarbejdsklubber