FCM Day Camp - Skarp på Afslutninger
Er du en ung og lovende fodboldspiller, der brænder for at forfine dine evner? Så er vores FCM Day Camp det perfekte sted for dig! Campen er for piger og drenge i alderen U10 til U14, så uanset om du er nybegynder eller erfaren, er du velkommen til at deltage.
FCM Day Camp - Skarp på afslutninger
FCM Day Camp – Skarp på afslutninger er en eksklusiv træningscamp, hvor vi fokuserer intensivt på spillerens sparketeknik. Deltagerne træner i små grupper af 5 spillere, opdelt i 3 træningshold, og får 60 minutters målrettet og intensiv afslutningstræning under vejledning af vores erfarne afslutningstræner, Thomas Kristensen. Denne camp giver spillerne mulighed for at finpudse deres afslutningsteknik og tage deres færdigheder til næste niveau.
MAX 15 pladser!
Der er et begrænset antal pladser på campen, så skynd dig at sende tilmelding.
FCM Klubsamarbejdet forbeholder sig retten til, at inddele de tre træningsgrupper, der kan max være fem spillere pr. gruppe.
Forudsætninger:
- Campen henvender sig til U10-U14 piger og drenge.
- Deltagerne skal være træningsparate og motiverede
STED:
Herning Fremad: Ringkøbingvej 66, 7400 Herning
PROGRAM:
13.00 Træningssession med gruppe 1
14.00 Træning for gruppe 1 - SLUT
14.15 Træningssession med gruppe 2
15.15 Træning for gruppe 2 - SLUT
15.30 Træningssession med gruppe 3
16.30 Træning for gruppe 3 - SLUT
18.00 Kampstart mellem FCM og AGF
Indkluderet i prisen:
- 60 minutters afslutningstræning
- Alle deltagere får udleveret frugt og en kakao.
- Som en ekstra bonus får hver deltagere to billetter til Superliga-kamp mellem FCM og AGF samme dag den 4. maj. Billetterne inkluderer én børnebillet og én voksenbillet.
OBS; Billetterne til SL-kampen gælder til CC. tribunen (ståpladser)
Træningen ledes af vores dygtige afslutningstræner Thomas Kristensen, der brænder for at give deltagerne en sjov og givende fodbolddag.
Prisen for denne fantastiske oplevelse er kun 250 kr.